Kā saglabāt romantiku

image-20161130-17069-196xx60

Visas attiecības sākumā ir romantiskas. Mēs nevaram sagaidīt tikšanos, ceram, ka tieši šis cilvēks mīlēs mūs visu dzīvi, rakstām mīlestības vēstījumus, apberam savu partneri ar mīlestības apliecinājumiem un uzmanību… Bet laiks iet, un romantika sāk pakāpeniski zust no attiecībām. Tasā atgadās tik bieži, ka jau tiek uzskatīta par likumsakarību. Bet vai tas ir pareizi? Vai mums patīk, ka mēs vairs ne ar tādu nepacietību gaidām tikšanos ar iemīļoto? Ka mēs vairs neesam tik uzmanīgi viens pret otru un pārstājam darīt patīkamo, ka zūd seksuāla kāre?

Romantikai nav jāpamet attiecības, tā dabā nav noteikts. Kad zūd romantika, tas ir tā signāls, ka mūsu jūtas sāk atslābt. Mēs sākam attālināties viens no otra, kļūstam vienaldzīgi.

Pastāv trīs galvenie cēloņi, kāpēc mēs pakāpeniski atsalstam. To var noteikt pēc attieksmes vienam pret otru: vilšanās, aizvainojums, otra cilvēka eksistences uztvere kā pienākums.

Vilšanās
Cilvēki ik palaikam pieviļ mūs, no tā nav iespējams izbēgt. Pašā attiecību sākumā mēs stutējam savu partneri uz pjedestāla, redzam viņā tikai labo. Ar laiku mēs iepazīstam cilvēku arvien vairāk un viļamies kādā viņa rakstura īpašībā. Vilšanās noved pie tā, ka mēs zaudējam interesi un kļūstam vēsāki pret mūsu partneri.

Aizvainojums
Gadās, ka cilvēki apvainojas vien uz otru. Vieniem tas notiek biežāk, citiem retāk. Viss ir atkarīgs no tā, cik pareizi cilvēki būvē attiecības viens ar otru. Mūs var aizvainot neizpildītie solījumi. Mūs var aizvainot tas, ko teica vai neteica mūsu partneris. Mūs var aizvainot tas, ka mūsu prasības neņem vērā, ka mūs aizmirsa apsveikt dzimšanas dienā vai kāzu gadadienā. Aizvainojums izsauc vēlmi noslēgties sevī.

Viena otra uztvere kā pašsaprotama lieta
Starp jums eksistē noteiktas attiecības, iespējams, jūs esat precējušies. Viss sarežģītais darbs kas attiecās uz attiecību izveidi ir pabeigts, un jūsu uzmanības centrs pārvietojas uz karjeru, bērniem, draugiem, hobiju… Vai tāpēc jūs attiecības vairs nav tādas kā iepriekš?

Diez vai. Līdzko jūs sākat skatīties uz savu partneri kā uz kaut ko, kas ir kā mēbeles priekšmets jūsu dzīvē, jūs izsaucat viņā aizvainojumu un vilšanos, kas veicina attiecību atvēsināšanos.

Ir daži veidi, kā saglabāt romantiskas attiecības.

1. Iemācieties redzēt savā partnerī cilvēku ar visiem viņa trūkumiem, nevis idealizējiet viņu. Esiet gatavi neizbēgamām vilšanām un aizvainojumiem, iemācieties piedot. Un pats galvenais iegaumējiet, ka cilvēks aizvaino un pieviļ jūs nevis tāpēc, ka nemīl, bet gan tāpēc, ka cilvēka daba ir nepilnīga
. 2. Neslēpiet no sava partnera negatīvas emocijas, aizvainojumus, vilšanoss, kuras krājas jūsos, nepieciešamību kaut ko mainīt. Runājiet par šīm tēmām, pārspriediet problēmas kopā. Jo tikai strīdā dzimst patiesība.
3. Sakiet savam partnerim, cik ļoti jūs viņu mīliet, it kā tā būtu pēdējā diena jūsu dzīvē.
4. Pastāvīgs fizisks kontakts tāpat ir nepieciešams ilgstošajām un veselām attiecībām. Tādēļ, ja pēc neliela pārtraukuma jūs nejūtat īpašu vēlmi atjaunot to, nepārstājiet mēģinājumus.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X