Mīlestība no pirmā acu skatiena – egoisma izpausme?

o-LOVE-RELATIONSHIP-facebook

Pāri bieži vien apgalvo, ka viņu mīlestība bija no pirmā acu uzmetiena. Taču zinātnieki apgalvo, ka mīlestībai no pirmā acu uzmetiena nav nekāda sakara ar patiesām jūtām, tā ir egoisma izpausme.

Cilvēkiem iepatīkas tie, kas izstaro abpusēju patiku

Aberdeen Universitātes (Anglijā) zinātnieki nolēma tuvāk izpetīt šo mīlestību no pirmā acu skatiena peripetiju. Viņi veica eksperimentu, kā laikā noskaidroja, ka cilvēki izjūt simpātju pret tiem, kas skatās tieši acīs, sakot „Tu man patīc”. Bet ievērojiet, viņi neizsakās par simpātijām, parasti ietur neitralitāti.

„Izklausās diezgan egoistiski – cilvēki izrāda simpātiju tikai tiem, no kuriem plūst abpusēja simpātija. Iespējams katrs ir dzirdējis par šo fenomenu: ja cilvēkiem smaidi un lūkojies tieši acīs, cilvēki tevi uzskata par daudz simpātiskāku,” apgalvo zinātnieki. Viņi uzskata, ka sociālie signāli, paaugstina ieinterisētības līmeni.

Neatlaidīgi eju uz savu mērķi

Nav obligāti jāģērbjas izaicinoši, jābūt uzbāzīgai. Pietiek vien parādīt savu ieinterisētību. „Pētījuma laikā mēs norādījām, ka cilvēkiem patīk tiešs skatiens acīs, neatkarīgi no sejas izteiksmes. Citiem vārdiem sakot, mums patīk, ka pievērš mūsu uzmanību. Lai nu kā, ir daudz jāpiestrādā, lai noturētu šo interesi. Ja to darāt ar lielu aizrautību, tad iespējams viss patiešām izdosies,”pie šāda secinājuma nonāca viens no pētījuma autoriem.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X