Maksts sausums: iemesli un ārstēšana (2 daļa)

Clean-Vagina-1-700x525

Ļoti pazīstama šāda situācija ir, iestājoties menopauzei. Riska grupa ir sievietes pēc 40 gadiem. Nepārtrauktā hormonu maiņa, ietekmē ne tikai garīgo, bet arī fizisko stāvokli.

Iemesls, kāpēc sievietes īsi pēc 25 gadi saskaras ar maksts sausumu, ir hialuronskābes trūkums, kas veicina labu ādas stāvokli, kā arī dabīgu maksts gļotu rašanos un tās elastīgumu.

Maksts sausuma simptomi

  • Diskomforts intīmajā zonā
  • Sāpes makstī (var sajust asas dūrieniem līdzīgas sāpes)
  • Pēc seksa strauji paceļas asinsspiediens
  • Bieža vēlme čurāt
  • Čūlas, iekaisumi, asiņojošas brūces. Kā rezultātā var iegūt infekciju un strutas.

Maksts sausuma ārstēšana

Maksts sausumu var ārstēt, bet vispirms ir svarīgi apmeklēt ginekologu un konsultēties. Konsultācijas laikā tiks pielietota ultraskaņa, veikti asins testi, hormona testi, kā rezultātā tiks noskaidrota problēma, un sniegta tās risināšana.

Smagas problēmas gadījumā, tiks nozīmētas antibiotikas, līdzekļi pret sēnīti, iekaisumu, vai narkotikas hormoniem, kā arī medikamenti, kas stimulē kolagēna līmeni ķermenī.

Vieglākas saslimšanas gadījumā, tiks izrakstītas speciālas smēres, kas satur hormonus.

Regulārs sekss un lubrikanta izmnatošana

Mūsdienās, pat jaunas sievietes izjūt lielu stresu, kas ietekmē seksuālo dzīvi. Nezjūtot pietiekamu uzbudinājumu, maksts var nekļūt mikla, un tur palīgā var nākt lubrikants. Kas ne tikai izlabos seksu, bet izglābs attiecības.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X