Frāzes, ko nedrīkst izteikt konflikta laikā

iStock_000014218588Small

Nav tādu pāru, kas nebūtu kādreiz konfliktējuši viens ar otru. Konflikta norise ir atkarīga no tā, kāda rakstura personas ir partneri. Viens var būt mierīgs, bet otrs dusmu laikā var skaļi izkliegt vārdus, ko vēlāk nožēlos. Zemāk dažas frāzes, ko labāk neteikt.

„Nožēloju, ka izvēlējos tevi”

Parasti šie vārdi neatbilst patiesībai, bet dusmās tiek izkliegti, radot neatgriezeniskas sekas, ko ar atvainošanos vairs nenovērst.

„Es nedusmojos!”

Tu bļauj, dauzi durvis, un pēc tam apgalvo ka nedusmojies? Labāk saki taisnību, nekā acīmredzami melo.

„Tu esi gluži kā tava/s māte/tēvs”

Katrs sevi uztver kā individuālu un īpašu personību, un negrib, lai viņus salīdzina ar kādu citu, vēl jo vairāk ar tuvu cilvēku, pievēršot uzmanību viņu sliktajām īpašībām.

„Apvainojumi”

Pat ja aizvainojumi neatbilst patiesībai, tie tomēr ir paliekoši, kas var traucēt turpmākai attiecību gaitai.

„Tu liec bērniem justies slikti”

Diemžēl šāda veida konfliktos ir iesaistīti ne tikai divi cilvēki. Tas var ietekmēt arī bērnus. Tāpēc, konfliktus labāk risināt bērniem neredzot un nedzirdot.

„Un tā vienmēr !”

Konflikta laikā mēs savam/ai partnerim/ei atgādinam par sliktajām lietām, ko viņi izdarīja pagātnē. Norādot uz to, ka vienreiz izdarīji, izdarīsi atkal.

„Tā ir tava vaina”

Vispirms kārtīgi apdomā, kāpēc radās šis konflikts, pirms kādu vaino. Iespējams jūs viens otru vienkārši pārpratāt, uzplēsāt vecas brūces, kas visu tikai pasliktināja. Pirms sākat bļaut viens uz otru, ieklausieties viens otrā, mēģiniet mierīgā ceļā rast risinājumu. Parasti, konfliktā vainīgas ir divas puses, tāpēc svarīgi atzīt arī savu vainu.

„Mums jārunā. Tagad!”

Visas sarunas jāveic, aci pret aci, nekad to nedrīkst darīt caur īsziņām, telefonu. Atrodoties attālumā, ir vieglāk kādu apvainot, nekā to izdarīt skatoties acīs. Lieki vārdi, var vēlāk likt nožēlot notikušo, bet var būt jau par vēlu.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X