Kāpēc partneri ar laiku saplūst?

couple2

Iespējams visi ir pamanījuši: jo ilgāk pāris ir kopā, jo līdzīgāki viņi kļūst. Diemžēl, tam nav īsta izskaidrojuma, tomēr zinātnieki cenšas izpētīt šo fenomenu.

Mičigānas Universitātes zinātnieks veica eksperimentu: viņš novēroja un centās izprast kā un cik ilgi ir nepieciešams, lai sāktu līdzināties savam/ai partnerim/ei?

Zinātnieks analizēja pārus fotogrāfijās – būdami jaunlaulātie, un pēc 25 gadiem laulībā. Kā arī uzdeva dažādus psiholoģiskus jautājumus.

Rezultāti apstiprināja: ar gadiem cilvēki viens otram sāk līdzināties.

Tāpat, viņi pamanīja negaidītu tendenci: jo laimīgāki pāri attiecībās, jo līdzīgāki viens otram.

Gadiem ejot, cilvēki sāk arvien vairāk imitēt viens otra sejas mīmiku, kas ir viens no galvenajiem saplūšanas iemesliem. Piemērām, ja blakus ir pozitīvs smaidīgs cilvēks, tas ir ļoti lipīgi, un ar laiku to pārņem arī partneris/e.

Ir arī pierādīts, ka cilvēkus saista partneri ar līdzīgām personības iezīmēm. Ir pat aizdomas, ka cilvēki prot atpazīt un izvēlēties ar līdzīgu DNS. Piemērām, identisko dvīņu partneres ir ļoti līdzīgas, gan izskatā, gan rakstura iezīmēs.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X