Vai precēti cilvēki ir laimīgāki kā brīvie?

o-HAPPY-COUPLE-facebook

Katras meitenes sapnis ir atrast savu princi baltā zirgā un dzīvot laimīgi mūžīgi. Protams , tā ir pasaku un multeņu ietekme. Reālajā dzīvē pāri saskaras ar problēmām, ar konflikta situācijām. Psihologi cilvēkus iedalīja divās grupās: precētie un brīvie. Viņi izanalizēja šo iedalīto tipu cilvēku dzīvi, lai noskaidrotu, kuru dzīves kvalitāte ir labāka.

Vēl gadsimtu atpakaļ, atbilde uz jautājumu, kuru dzīve ir labāka, nepārprotami bija – precēto. Katram tika iedalīta noteikta loma, kas jāpilda attiecībās. Sievietes bija atbildīgas par māju – gatavot ēst, iekopt mazdārziņu, bet vīrieši – strādāt un nodrošināt ģimeni finansiāli. Turklāt sekss starp neprecētiem pāriem tika nosodīts.

Mūsdienās tas ir nedaudz sarežģītāk. Sievietes vairs nav mājsaimnieces. Tā kā mājas uzkopšana un uzturēšana mūsdienās vairs neprasa tik daudz laika un piepūļu, it sevišķi pilsētā, cilvēki ir brīvāki un dzīvo nepiespiesti.

Lai nu kā, ir uzskats, ka precēti cilvēki ir finaciāli nodrošinātāki, nekā brīvie. Tas ir tāpēc, ka viņu peļņa ir kopīga, kā arī izdevumi tiek plānoti. Precēti cilvēki mēģina ietaupīt uz māju īri, izklaidēm un ēdienu. Pētījumi liecina, ka precēti cilvēki retāk nokļūst uz nabadzības sliekšņa ( 1 no 20 ), brīvie (1 no 8). Tāpēc ekonomisti uzskata, ka labāku dzīvi dzīvo precēti cilvēki.

60% precētu pāru (neatkarīgi no tā, ir vai nav bērnu) mēnesī ietaupa vidēji 5%, bet brīvie cilvēki dzīvo pāri savām finansēm.

Tātad, secinājums, ka precēti pāri dzīvo daudz komfortablāk – vienoti maksājumi, izplānoti ceļojumi, turpretīm brīvie mēneša beigās nevar savilkt galus kopā, jo tērējas neapdomāti, tā kā nav pienākumu attiecībā uz otro pusīti. Tomēr, vai precēti cilvēki ir patiesi laimīgāki? Uz šo jautājumu tā īsti neviens nevar atbildēt. Lai arī ekonomisti apgalvo, ka precētiem cilvēkiem ir labāka dzīves kvalitāte, nav skaidrs vai viņi ir laimīgāki.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X