Ar vien vairāk cilvēki dod priekšroku monogāmijai. Un tu?

paar-quer_1421247519864189

Amerikāņi veica aptauju, kurā piedalījās vairāk kā 6,800 heteroseksuālu un homoseksuālu pāru. Kā rezultātā noskaidrojās, ka monogāmija kļūst arvien populārāka.

Salīdzināšanai tika izmantoti dati laikā no 1975. – 2000. Gadam, un visā šajā periodā tika uzdoti vieni un tie paši jautājumi. Kā rezultātā tika noskaidrots, ka šajā periodā strauji pieauga monogāmija, pāri retāk gāja pa kreisi un deva priekšroku ilgstošām attiecībām ar vienu partneri.

Piemērām, 1975. Gadā, heteroseksuālajās attiecībās, partnera krāpšanā atzinās, 28% sieviešu, bet 2000.gadā tikai 10%. Laulībā esošo krāpšanas gadījumu samazinājās no 23% uz 14%. Starp gejiem, no 83% uz 59%, bet lezbietēm – no 28% uz 8%.

Viena no spekulācijām, kāpēc tik lielā mērā samazinājās neuzticība partneru starpā, bija seksuāli transmisīvās slimības, kā arī bailes no HIV un AIDS.

Ir uzskats, ka viendzimuma pāri, kas atrodas laulībā, ir daudz mazāk, nekā heteroseksuālu pāru. Tas ir ļoti maldīgs uzskats. Ir pierādīts, ka homoseksuāli pāri diezgan veiksmīgi var izveidot attiecības, ģimeni un nodzīvot laulībā ilgāk, nekā heteroseksuāļi. Protams, šī tendence ir ļoti atšķirīga dažādās valstīs un kultūrās, kas ir svarīgs aspekts.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X