Kāpēc ir svarīgi naktī izgulēties?

Sleeping-e1445946544169

Vai zinājāt, ka par cilvēka miegu un enerģiju, ir atbildīgs čiekurveida dziedzeris. Tas atrodas mūsu smadzeņu centrā, un sver aptuveni vienu gramu. Par spīti tā mazajam izmēram, tas atbild par daudzām dzīvībai svarīgām funkcijām.

Čiekurveida dziedzeris ķermenī ražo hormonu serotonīnu, arī zināmu kā laimes hormons, kas atbidl par prieku un labu garstāvokli. Ja serotīna līmenis ir pārāk zems, tas rada apātiju, kas ilgstošā periodā noved pie depresijas, satraukuma un agresijas.

Pienākot naktij, dziedzeris sāk ražot citu hormonu – melatonīnu, kas atbild par dziļu miegu.  Ir ļoti svarīgi, gulēt tieši tumsā, jo gaismā tiek traucēta melatonīna ražošana. Šis hormons atbild ne tikai par labu miegu, bet saglabā stabilu nervu sistēmu, nostiprina imunitāti, samazina sirds problēmas, kas pagarina mūžu.

Tāpēc, guli naktī, bet pa dienu veic garas pastaigas ārā, kas palīdz uzlabot miegu.  Nepietiekams saules un svaiga gaisa daudzums, var būtiski iedragāt šī hormona rašanos. Uzturamies ārā, veselīgi ēdam un labi guļam.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X