Atslēga labai komunikācijai

The-Importance-of-Deep-Communication-Between-Partners

Komunikācija nav prasme ko var iemācīties, bet gan māksla, kas ir jāattīsta.

Pasaulē ir divu veidu cilvēki: tie, kuriem ir taisnība, un tie, kuriem ir taisnība. Citiem vārdiem sakot, katram ir savs viedoklis. Katrā pasākumā ir kāds, kas grib uzpiest savu viedokli. Lai nu kā, viedokļa uzpiešana veido cilvēka ego, un ego ir iemesls neviltotai komunikācijai.

Lūk, vienkārš piemērs: kad vēlaties pakomunicēt ar cilvēku, svarīgi sev uzdot jautājumu, vai gribat runāt, vai aprunāties ar viņu. Šāda ninase ir būtiska, kas ir svarīga komunikācijas kvalitātei. Ir būtiska atšķireība starp kontroli un sadarbību. Tas ir tāpat, kā vārdi „un”, „bet”, ar kuru pielietošanu ir jāuzmanās, jo nepareiza vārda izvēle, komunikāciju var ievirzīt negatīvā gultnē.

Runājot ar cilvēku, ir jāprot ieturēt pauzi, un ieklausīties. Klausoties otrā cilvēkā, mēs izdalam informāciju, kas interesē tieši mūs, un palaižam garām, kas mūs neinteresē.

Vēl viens svarīgs aspekts, ir jautājumu uzdošana. Ļoti bieži mēs aizmirstam cilvēkam, kurš stāsta, uzdot jautājumus, kas var rast aizdomas, ka mēs viņā neklausamies. Izvairīšanās no jautājumiem ir kā pašapmāns, jo mēs cenšamies paredzēt otras personas vēlmes, tā vietā, lai tās uzzinātu.

Pats svārīgākais ir ieklausīšanās. Pat ja mums neinteresē otra teiktais, mums ir jāiekož mēlē un jāļauj viņam izteikties. Un tikai tā būs iespējama kvalitatīva komunikācija.

Pēc visa uzrakstītā varētu šķist, ka to izdarīt ir elementāri. Bet pamēģini, ciki ilgi vari noturēties neiejaucoties cita runā. Kad kāds runā, kāda ir tava loma šajā sarunā? Vai tev ir radies priekštats par šo cilvēku, un vai tu izteiksi savu viedokli, pat ja tu nepiekrīti teiktajam? Atrodoties aci pret aci, tas aizņem trīs sekundes, e-pasts – astoņas. Tas nav nemaz tik viegli, un prasa ilgstošu trenniņu.Tev patiks arī...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oficiālais ClubX.lv blogs

X